Töltsük meg együtt az üres iskolatáskákat!

2016. június 23., címkék: szeretetszolgálat (mrsz), tanszergyűjtés, (mrsz), iskolatáska

Országszerte 21 gyűjtőponton várják a használható, de még jó állapotban lévő iskolatáskákat és tanszereket, melyekkel a rászoruló diákok iskolakezdését támogatja a Magyar Református Szeretetszolgálat (MRSZ).

Este a mezővári kántoréknál

2015. december 16., címkék: fölszállott a páva, kárpátaljai református, mezővári, (mrsz), karácsony 2015, reformátusok lapja

Elrettentő a tévében látni, hogy tíz emberből nyolc nem tudja, mit ünneplünk karácsonykor – vélekedik Kovács Sándor, aki feleségével, Erikával a kárpátaljai Mezővári református gyülekezetének hitoktatója és kántora. Lányukkal, Abigéllel és három fiukkal, Danival, Tamással és Áronnal adventben láttak minket vendégül, hogy arról meséljenek nekünk, hogyan készülnek Krisztus születésének az ünnepére.