Az Üzenet február 15-i számából

2012. február 20., címkék: erdélyi egyházkerület, üzenet, lapszemle

A hamvasztásról, a böjtről és a kórházmisszióról is ír az erdélyi reformátusok lapjának legfrissebb száma.

Megjelent a Harangszó és az Üzenet újévi száma

2012. január 12., címkék: üzenet, lapszemle, harangszó, reformátusok lapja

Imaheti melléklettel, újévi anyagokkal és a megszokott rovatokkal jelentkezik a királyhágómelléki és az erdélyi reformátusok lapja.

Karácsonyi Üzenet

2011. december 19., címkék: lapszemle, 2011, karácsony, Határon túl, üzenet, erdélyi egyházkerület

Gazdag karácsonyi tartalommal jelentkezik az Üzenet idei utolsó száma.

Megjelent a Harangszó és az Üzenet adventi száma

2011. november 30., címkék: harangszó, üzenet, reformátusok lapja, Advent 2011, egyházi sajtó, lapszemle

Adventi ünnepi összeállítással jelentkezik a királyhágómelléki és az erdélyi reformátusok lapja.

Megjelent az Üzenet

2011. október 24., címkék: egyházi sajtó, lapszemle, üzenet, erdélyi egyházkerület

A reformációról, az Iskolatáska program hasznosságáról és az anyanyelvápolásról is olvashatunk az Erdélyi Református Egyházkerület lapjának legújabb számában.

Az Üzenet szeptember elsejei számából

2011. szeptember 01., címkék: erdély, Határon túl, üzenet, lapszemle

A készülő új liturgiáról és a teológiai oktatás jövőjéről is olvashatunk az Erdélyi Református Egyházkerület lapjának legújabb számában.

Az Üzenet augusztus elsejei számából

2011. augusztus 10., címkék: lapszemle, üzenet, Határon túl, erdélyi egyházkerület

A legutóbbi egyházkerületi közgyűlés döntéseiről és a kolozsvári diakónia új kezdeményezéséről is olvashatunk az Erdélyi Református Egyházkerület lapjának legújabb számában.

Az Üzenet július elsejei számából

2011. július 04., címkék: erdélyi egyházkerület, 2011, üzenet, lapszemle, folyóirat

A Generális Konvent temesvári üléséről és az európai keresztyén internetkonferenciáról is olvashatunk az Erdélyi Református Egyházkerület lapjának legújabb számában.

Az Üzenet májusi második számából

2011. május 20., címkék: 2011, erdélyi egyházkerület, üzenet, lapszemle

A kikonfirmálásról és az erdélyi történelmi egyházak levéltári anyagainak visszaszolgáltatásáról is olvashatunk az Erdélyi Református Egyházkerület lapjának legújabb számában.

Nemzetközi Ökumenikus Béke Nagygyűlés kezdődik Jamaicán

2011. május 12., címkék: üzenet, békenagygyűlés, egyházak világtanácsa (evt)

Kevesebb, mint egy hét van hátra az Egyházak Világtanácsa szervezésében sorra kerülő Nemzetközi Ökumenikus Béke Nagygyűlésig, amely a világszervezet Erőszak Elleni Évtized projektjének záróakkordja. A nagygyűlés mottója: „Dicsőség a magasságban Istennek és a földön békesség” (Lk 2,14).

Az Üzenet május elsejei számából

2011. május 02., címkék: erdélyi egyházkerület, üzenet, lapszemle

A 375 éves Öreg Graduálról és a 90 éves IKE-ről is olvashatunk az Erdélyi Református Egyházkerület lapjának legújabb számában.

Az Üzenet április elsejei számából

2011. március 26., címkék: erdélyi egyházkerület, lapszemle, üzenet, reformátusok lapja

Az egy éve elhunyt Tonk István főgondnokról emlékezik meg és az új romániai oktatási törvényről is ír az Erdélyi Református Egyházkerület lapja.

Az Üzenet márciusi második számából

2011. március 16., címkék: lapszemle, üzenet, erdélyi egyházkerület, egyházi sajtó

A böjtről olvasható írás és egyebek mellett a kolozsvári zsinati ülés döntéseiről is beszámol az Erdélyi Református Egyházkerület lapjának legújabb száma.

Az Üzenet március elsejei számából

2011. március 08., címkék: egyházi sajtó, üzenet, erdélyi egyházkerület

Gazdag tartalommal jelentkezik  az Erdélyi Református Egyházkerület lapjának legújabb száma.

Az Üzenet februári második számából

2011. február 21., címkék: 2011, üzenet

A nagyenyedi Bethlen-kollégium felújításáról és a zsoltáréneklő Máthé Dávidról is olvashatunk az Erdélyi Református Egyházkerület lapjának legújabb számában.

Az Üzenet januári második számából

2011. január 21., címkék: üzenet

48 oldalas szórvány-melléklettel jelenik meg, és egyebek mellett az egyik sepsiszentgyörgyi gyülekezet templomépítő tervéről is olvashatunk az Erdélyi Református Egyházkerület lapjának legújabb számában.

Az Üzenet adventi számából

2010. november 30., címkék: üzenet, Határon túl, erdélyi egyházkerület, egyházi sajtó

Kató Béla püspökhelyettessel készült beszélgetést és a szórvány-asszimiláció témájáról is olvashatunk egyebek mellett az Erdélyi Református Egyházkerület lapjának legújabb számában.

Az Üzenet november 15-ei számából

2010. november 22., címkék: üzenet, Határon túl, erdélyi egyházkerület

A kalotaszegi népművészetről és a hatvanéves Dél-Ausztráliai magyar református egyházról is olvashatunk egyebek mellett az Erdélyi Református Egyházkerület lapjának legújabb számában.

Megjelent az Üzenet reformációi száma

2010. október 18., címkék: üzenet

Testvérmegyei kapcsolatokról és a a kolozsvári református kollégium fennállásának 20 éves évfordulójáról is olvashatunk egyebek mellett az Erdélyi Református Egyházkerület lapjának legújabb számában.

Az Üzenet október elsejei számából

2010. október 04., címkék: üzenet, Határon túl, erdélyi egyházkerület, egyházi sajtó

Az aradi tizenháromról és a 125 éves EMKE-ről is olvashatunk egyebek mellett az Erdélyi Református Egyházkerület lapjának legújabb számában.