82 éve szentelték fel a Baross téri gyülekezet templomát

2015. május 26., címkék: évfordulók

Nyolcvankét szentelte fel Ravasz László püspök a Budapest-Baross téri Református Egyházközség templomát.

110 éves a rákoscsabai református templom

2015. április 11., címkék: évfordulók, évforduló

1905. április 9-én szentelte fel Mády Lajos esperes.

155 éve hunyt el Gróf Széchenyi István

2015. április 08., címkék: évfordulók, széchenyi, évforduló

155 éve, április 8-án hunyt el Gróf Széchenyi István, akiről a protestánsok is megemlékeznek.

100 éve született Kurt Aland

2015. március 28., címkék: évfordulók, évforduló

A 20. század egyik legnagyobb Biblia-tudósa.

80 éve hunyt el Neuschloss Kornél építész

2015. március 26., címkék: évforduló, évfordulók

A Budapesti Református Egyházmegye építési bizottságának tagja.

A Vizsolyi Biblia kiállítás

2015. február 04., címkék: reformátusok lapja, évfordulók, interjú, vizsolyi biblia

Idén nyáron lesz a Vizsolyi Biblia kinyomtatásának 425. évfordulója. Ez alkalomból szervezett kiállítást már az év elején a Samodai József Zuglói Helytörténeti Műhely. A tárlat február közepéig a budapesti Lipták Villa épületében, majd várhatóan országszerte látható lesz. A kiállítás rendezőjével, Millisits Máté művelődéstörténésszel beszélgettünk.

60 éve hunyt el az embermentő lelkipásztor

2015. január 28., címkék: évforduló, szabó imre, évfordulók

60 éve hunyt el Szabó Imre, Budapest első református esperese, az embermentő lelkipásztor.

140 éve született Albert Schweitzer

2015. január 22., címkék: schweitzer albert, évfordulók

Schweizer Albert 140 esztendeje, 1875-ben, január 14-én született Kaysersbergben, kevéssel azután, hogy a Német Birodalom annektálta Elzászt.

160 éve született Alpár Ignác

2015. január 17., címkék: évforduló, alpár ignác, évfordulók

160 éve született Alpár Ignác, a magyar historizmus nagymestere.

Reménységgel tölteni be a világot

2015. január 16., címkék: udvaros béla, évforduló, evangélium színház, Evangélium Színház, évfordulók

A kilencvenedik születésnapját ünneplő Udvaros Béla színházi rendezőt köszöntötték január 15-én a budapesti Duna Palota színháztermében. Az ünnepelt a rendszerváltás után közvetlenül alapította meg a református és az evangélikus egyház által támogatott Evangélium Színházat, amelynek húsz éven át igazgatója is volt. A társulat két évtizedes működése során harminc darabot vitt színre félezernél is több előadásban szerte a Kárpát-medencében.

Hetven éve hunyt el Czeglédy Sándor

2014. december 23., címkék: évfordulók, évforduló

A XX. század neves Bibliafordító-lelkipásztora.

Az éneklés nem úri huncutság

2014. december 09., címkék: évforduló, berkesi sándor, kántus, évfordulók

A kántori szolgálat elismerését és a kántorképzés színvonalának emelését, valamint az iskolai énekoktatás megbecsülését sürgeti Berkesi Sándor, a Debreceni Református Kollégium idén 275 éves Kántusának vezetője. A jubileumi évzárás apropóján a Liszt-díjas karnagy emlékeiről és a zene ügyéről beszélgettünk.

225 éve született Hild József

2014. december 08., címkék: évfordulók, évforduló

225 éve született Hild József, a magyar szakrális építészet kiemelkedő alkotója.

120 éve szentelték fel a zuglói református templomot.

2014. november 14., címkék: évfordulók, évforduló

Szász Károly püspök 120 éve, 1894. november 14-én szentelte fel a zuglói református templomot.

275 éve töretlenül

2014. november 10., címkék: évfordulók, kántus, évforduló

A Debreceni Református Kollégiumi Kántus 275. jubileumi koncertje.

800 éves település

2014. október 03., címkék: évfordulók, 800 éves település, évforduló

Ünnepi istentiszteleten adtak hálát Sárrétudvariban, szeptember 27-én a település 800 éves évfordulójáért, valamint átadták a Református Többfunkciós Szolgáltató Központot.

Az Emlékezet Temploma az I. világháborúban elhunyt hősök emlékére

2014. szeptember 25., címkék: évforduló, évfordulók

79 éve szentelték fel a Budapest-Nagyvárad téri Református Egyházközség templomát.

125 éve hunyt el Czelder Márton

2014. augusztus 24., címkék: évforduló, évfordulók

125 éve, 1889. augusztus 23-án hunyt el Czelder Márton református lelkész.

A háborúra nem emlékszünk szívesen

2014. augusztus 08., címkék: jákob jános, évforduló, reformátusok lapja, i. világháború, évfordulók

Mondják, hogy a háború: politika másképp – Jákob János szerint viszont abnormális dolog. Az első világháború kitörésének centenáriumán a protestáns tábori püspökkel beszélgettünk a világtörténelem minden eddiginél több áldozatot követelő háborújáról, amely úgy sújtotta a résztvevő országokat, mint a tizedik csapás Egyiptom népét.

Tizennégy éve szentelték fel a rákoskeresztúri templomot

2014. július 02., címkék: évforduló, évfordulók

A rákoskeresztúri reformátusok száz éves álma vált valóra, amikor öt éves építési munka után felszentelték a templomukat.