Virágvasárnap: egy megmentett ünnep története

2019. április 13., címkék: virágvasárnap

„Visszakaptunk valamit, amiről sok ember azt sem tudja, hogy elveszett. Visszakaptuk Isten valóságát, a vele való közösséget, a teljes élet lehetőségét” – Bella Péter lelkipásztor virágvasárnapi gondolatai.

Még segíthetünk a nágocsi Árvácska otthon újjáépítésében

2019. április 11., címkék: Árvácska Otthon, virágvasárnap, Nágocs, perselypénz, nágocs

Bár számos adomány érkezett már a nágocsi Árvácska Anya- és Csecsemőotthon újáépítésére, még szükség van a támogatásra. A dunántúli gyülekezetek virágvasárnapi perselyadományaikkal és diakóniai szolgálatukkal segíthetnek.

Virágvasárnapi felismerés

2018. március 24., címkék: virágvasárnap, böjt

„A virágvasárnapi evangélium az alázatosan hozzánk közeledő Jézust mutatja meg. Egyedül és mindig őt illeti minden köszöntés és áldás – őt, aki az Úr nevében jön!" Nyilas Zoltán vigárvasárnapi írása.

„Jézus király és magát annak vallja...”

2017. április 08., címkék: virágvasárnap, reformátusok lapja, böjt

Nem hozzuk-e magunkkal virágvasárnapi és majd húsvét ünnepi istentiszteleteinkre a világ ránk ragadt porát? Virágvasárnap igazi ünneplésének lehetősége, hogy engedjük: ő tisztítson meg ezektől minket. Páll László virágvasárnapi írása.

Gyülekezetplántálás a dunántúli dombokon

2016. március 24., címkék: virágvasárnap, dunántúli reformátusok, reformátusok lapja, gyülekezetplántálás

Gyülekezetplántálás – így foglalja össze egyetlen szóban munkájukat Bella Péter, a győrújbaráti központtal működő missziói gyülekezet lelkésze. Több a keresztelő, mint a temetés, a gyülekezet átlagéletkora kifejezetten alacsony, nincs templomuk, de nem is azt tartják a legfontosabbnak, hogy azonnal építkezésbe kezdjenek. Lelki házat építenek: misszionálnak, tanítanak, vigasztalnak, konfirmálnak. Ők a Sokorói-dombság reformátusai. A Dunántúli Református Egyházkerület 2011-ben indította el missziói gyülekezetplántálási programját, amelynek egyik résztvevője a Győrújbarát-Ménfőcsanak-Nyúli Református Missziói Egyházközség. Virágvasárnap megnéztük, hogyan él az ötéves református közösség.

Százhúsz tavasz nyomában

2016. március 21., címkék: budai gyülekezet, reformátusok lapja, évforduló, virágvasárnap, böjt

Különleges körülmények között találkozott idén a virágvasárnap, az emlékezés és a hála a Budai Református Egyházközségben, ahol a templom felszentelésének 120. évfordulóját ünnepelte a gyülekezet.

Napjaink vértanúira emlékeztek

2015. március 29., címkék: virágvasárnap, keresztényüldözés

A huszadik század keresztény mártírjaira emlékeztek, és a hitükért ma is üldözöttekért könyörögtek március 27-én este Budapesten, a magyarországi egyházak vezetőinek szolgálatával.

Imádság a háborús területek békéjéért

2015. március 27., címkék: egyházak világtanácsa (evt), virágvasárnap, körlevél, keresztényüldözés, böjt, imádság

Virágvasárnap az Egyházak Világtanácsa (EVT) imádságra hívja tagegyházait azokért, akik a közel-keleti háborúkban érintettek, különösen Irakban, Szíriában, Líbiában és Egyiptomban. A böjti imádságos időszakban a reménytelenség helyébe léphet a reménység, és ez az időszak lehetőséget ad arra, hogy jobban figyeljünk a kisebbségi csoportok sebezhetőségére és arra a veszélyre, amely a régió társadalmi sokszínűségének eltűnésével fenyeget. Olav Fykse Tveit főtitkár március 24-i levelében megszólítja az EVT tagegyházait.

Virágvasárnap

2014. április 10., címkék: virágvasárnap, reformátusok lapja

A szentföldi úton nagy élményt jelentett egy kicsit elgondolkodni azokon a helyeken járva, ahol Jézus tanított, csodákat tett, ahol feltámadása után Péterrel beszélgetett – Lentulai Attila írása.

A húsvéti ünnepkör református hagyománya

2012. április 02., címkék: virágvasárnap, nagypéntek, néprajz, húsvét, böjt, ne féljetek, úrvacsora

Húsvéti szokások sokaságával találkozunk minden esztendőben ezen a sátoros ünnepen. Feltehetjük a kérdést, hogy valóban ünnep? Munkaszüneti nap, elkészítjük a hímes tojásokat, és locsolkodók sokaságával találkozunk. A szokás még megvan, mégis úgy érezzük, hiányzik belőle sok ember számára a lényeg, a húsvét igazi öröme, a feltámadásba, a halál utáni életbe vetett hit.

Virágvasárnapi konfirmáció

2010. április 02., címkék: mátészalka-kossuth tér, Gyülekezeti hírek, virágvasárnap, konfirmáció

„Nyissátok ki előttem az igazság kapuit! Bemegyek, és hálát adok az Úrnak! Ez az Úr kapuja: igazak mehetnek be rajta. - Virágvasárnapon harminckilencen konfirmáltak a Mátészalka Kossuth téri Református gyülekezetben.