Múltunkkal a jövőbe

2014. november 11., címkék: tiszáninneni egyházkerület, évforduló, sárospatak, hetedik református világtalálkozó, konferencia, világtalálkozó, bodrogkeresztúri konvent

„Küldetésünk, hogy a szabadság örömét továbbadjuk az élet jó ízét elvesztett világban; gyűlölettől átszőtt, önző társadalmunkban felmutassuk az önzetlen jó szándék és a megbocsátás gazdagságát" – hangzott el a Tiszáninneni Református Egyházkerület november 8-i cikluszáró, lelkész-presbiteri konferenciáján, Sárospatakon. Az ünnepi istentisztelettel egybekötött, a VII. Magyar Református Világtalálkozó részeként megrendezett találkozón az egyházkormányzást máig meghatározó Bodrogkeresztúri Konvent 280. évfordulójára emlékeztek.

ÉlesztŐ 2014: Egy ünnep volt!

2014. augusztus 05., címkék: firesz, szlovákiai reformátusok (szrke), 2014, világtalálkozó, hetedik református világtalálkozó

Éppen egy éve annak, hogy a kárpát-medencei méretű Csillagponton jelentették be a szervezők az idei ÉlesztŐ alkalom helyszínét és időpontját: Kopárhegy (Krokava) 2014. július 23-27. Isten jóságának és a közel hatvan lelkes önkéntesnek köszönhetően meg is valósulhatott a terv, amelyen kétszáz-húszan vettek részt.

Tegyünk bizonyságot győzelmes hitünkről!

2014. július 01., címkék: hetedik református világtalálkozó, sepsiszentgyörgy, körlevél, világtalálkozó, kató béla

„A mi református egyházunknak szükségét kell éreznie, hogy éppen ma és mostani körülmények között, egy új évezred küszöbén tegyen bizonyságot a székelyföldi és az erdélyi nagy nyilvánosság előtt győzedelmes hitéről" – Kató Béla püspök és Markó Gábor főgondnok levele a világtalálkozó sepsiszentgyörgyi rendezvénye előtt.

Sepsiszentgyörgyön folytatódik a világtalálkozó

2014. június 13., címkék: hetedik református világtalálkozó, református egység fesztivál, világtalálkozó

Július 10-én Sepsiszentgyörgyön folytatódik a VII. Református Világtalálkozó, ahol egész alakos szobrot állítanak a nagy reformátornak, Kálvin Jánosnak. A részletekről Kató Béla, az Erdélyi Református Egyházkerület püspöke beszélt a június 12-én tartott sajtótájékoztatón.

VI. Bátorkeszi István Napok

2011. október 12., címkék: világtalálkozó, bátorkeszi

A Magyar Reformátusok VI. Világtalálkozója felvidéki kiemelt rendezvényeként kerül sor Bátorkeszin október 16–31. között a VI. Bátorkeszi István Napokra.

Elindult a Magyar Reformátusok Hatodik Világtalálkozójának honlapja

2011. április 26., címkék: hatodik, világtalálkozó, hatodik református világtalálkozó, honlap, református

Májustól októberig tart és az egyházkerületek által szervezett programokat öleli fel a Magyar Reformátusok Hatodik Világtalálkozója. A világtalálkozó központi üzenete: „Krisztusért követségben”.

Kolozsváron találkoztak a református egyházvezetők

2010. november 16., címkék: bethlen kata diakóniai központ, magyar református egyház, generális konvent elnöksége, reformátusok lapja, világtalálkozó, kálvincsillag

A GK Elnöksége költségvetési kérdésekről, a 2011-es református világtalálkozóról és a Kálvincsillagról is tanácskozott a Bethlen Kata Diakóniai Központban.

Jobbak vagyunk Madonnánál?!

2010. március 28., címkék: református énekek, református énekek cd, Háttér, reformátusok lapja, világtalálkozó, hangverseny

Bár csak június 25-én kerül rá sor, már most kaphatók a jegyek a Zeneakadémián, majd az utóbbi években a Művészetek Palotájában évről évre megrendezett Református Énekek elnevezésű koncertsorozat legújabb, egyben kilencedik hangversenyére. Az esemény majd egy évtized alatt gyakorlatilag a református zene ünnepévé vált, de a sikert nemcsak ez jelzi, hanem az is, hogy a koncertek hangfelvételeiből készült kiadványok évek óta előkelő helyet foglalnak el a toplistákon.

Száz éve alakult meg az Edinburghi Világmissziói Konferencia

2010. február 01., címkék: Nagyvilág, misszió, világtalálkozó, világmissziói konferencia

A skót fővárosban 1910-ben megtartott világmissziói konferenciának valóban történelmi fontossága volt a protestantizmusban, az ortodoxiában, és hatással volt a római katolikus egyházra is. Idén nyáron világtalálkozó lesz az évfordulón a születési helyen, aminek már most intenzíven folynak az előkészületei.