Elnökbeiktatás Vesztfáliában

2012. március 02., címkék: püspöknő, észak-rajna vesztfáliai protestáns egyház, anette kurschus, beiktatás, annette kurschus

Vasárnap ünnepélyes iktatják be a legnagyobb német tartományi egyház ősszel megválasztott új zsinati elnökét. Első alkalommal kerül nő az egyházvezetői tisztségbe. A Bielefeldben zajló eseményen egyházunkat Bölcskei Gusztáv püspök képviseli. Anette Kurschus a választásról, hitről, egyházról és magánéletéről beszélt a vele készült interjúban.

Református nő a Vesztfáliai Egyház élén

2011. november 23., címkék: püspöknő, észak-rajna vesztfáliai protestáns egyház, annette kurschus

Anette Kurschus a Vesztfáliai Egyház új elnöke. A nagy többséggel megválasztott Siegen-i esperes német partneregyházunk zsinatának első női elnöke. A református lelkésznő 143 voksot kapott 182 leadott szavazatból.

Beiktatták Finnország első evangélikus női püspökét

2010. szeptember 16., címkék: Ökumené, finn evangélikus egyház, püspöknő, ökumené

A helsinki katedrálisban beiktatták tisztébe az első evangélikus női püspököt Irja Askola személyében.

Finnország első evangélikus püspöknője

2010. június 04., címkék: püspöknő, Nagyvilág, lutheránus világszövetség, finn evangélikus egyház

A Lutheránus Világszövetség az első mérföldkőnek nevezte Irja Askola lelkésznő megválasztását püspökké a Finn Evangélikus Egyházban.

Margot Kaessmann püspöknő karácsonyi üzenete

2009. december 27., címkék: Nagyvilág, püspöknő, német protestáns egyház (ekd)

A Németországi Protestáns Egyház, az EKD püspök elnöknője karácsonyi üzenetében e három fogalom köré rendezte ünnepi gondolatait.