Átadták az új óvodát Mezőváriban

2017. december 22., címkék: kárpátaljai reformátusok (kre), mezővári, Kárpátalja, kárpátalja

Hódmezővásárhelyiek és a magyar kormány támogatásával épült református óvoda a kárpátaljai Mezőváriban. A nyolcvan férőhelyes épületet december 19-én adták át.

Ősszel birtokba vehetik új óvodájukat a mezővári gyerekek

2017. július 19., címkék: kárpátaljai reformátusok (kre), zán fábián sándor, mezővári

A tervek szerint ősszel megnyílhat a kárpátaljai Mezővári óvodájának új épülete, az építkezés az ütemterveknek megfelelően halad – tájékoztatott a beruházásért gyűjtést indító hódmezővásárhelyi önkormányzat.

Este a mezővári kántoréknál

2015. december 16., címkék: fölszállott a páva, kárpátaljai református, mezővári, (mrsz), karácsony 2015, reformátusok lapja

Elrettentő a tévében látni, hogy tíz emberből nyolc nem tudja, mit ünneplünk karácsonykor – vélekedik Kovács Sándor, aki feleségével, Erikával a kárpátaljai Mezővári református gyülekezetének hitoktatója és kántora. Lányukkal, Abigéllel és három fiukkal, Danival, Tamással és Áronnal adventben láttak minket vendégül, hogy arról meséljenek nekünk, hogyan készülnek Krisztus születésének az ünnepére.

Hódmezővásárhely támogatásával épül új óvoda Mezőváriban

2015. szeptember 28., címkék: református oktatás, hódmezővásárhely, kárpátaljai egyházkerület, Kárpátalja, kárpátalja, mezővári

Erről írt alá együttműködési előszerződést a magyar város, az ukrajnai Beregszász járásban található település és a Kárpátaljai Református Egyházkerület. A közadakozásból megvalósuló beruházás a határon túli falu történetének egyik legnagyobb támogatása.

Család ahová az áldás érkezhet

2011. augusztus 23., címkék: család, mezővári, kárpátaljai reformátusok (kre), családi nap

A családok megerősítését és védelmét szem előtt tartva a Kárpátaljai Református Egyház 2011-et a család évének nyilvánította. A központi rendezvényen, az augusztus 20-án Mezőváriban megtartott családi napon mintegy 5000-en vettek részt.

Családi nap Mezőváriban

2011. augusztus 11., címkék: mezővári, kárpátaljai református, család, Határon túl, családi nap, steinbach józsef

Számos érdekes program várja az érdeklődőket augusztus 20-án. A rendezvény szervezője a Kárpátaljai Református Egyház.