A Károli kiáll a marosvásárhelyi katolikus líceum mellett

2017. szeptember 07., címkék: közlemény, marosvásárhely, károli egyetem (kre)

A Károli Gáspár Református Egyetem állást foglalt a marosvásárhelyi Római Katolikus Teológiai Líceum ügyével kapcsolatban. Az egyetem vezetői és munkatársai szeptember 6-i közleményükben szolidaritásukat fejezik ki a marosvásárhelyi Római Katolikus Teológiai Líceum közösségével.

Új ifjúsági énekeskönyvvel jelentkezett az IKE

2012. január 24., címkék: könyvbemutató, marosvásárhely, erdélyi ifjúsági keresztyén egyesület

Az év végén az Erdélyi Ifjúsági Keresztyén Egyesület (IKE) új énekeskönyvet adott ki Zengjed a dalt! címmel, amelynek bemutatóját január közepén tartották Marosvásárhelyen.

Református óvodát avattak Cserealján

2011. szeptember 13., címkék: Határon túl, cserealja, óvoda, marosvásárhely

Marosvásárhelyen két óvónővel és huszonöt gyerekkel vasárnap nyitotta meg kapuit az első keresztyén óvoda.

Kopjafát avattak a nagy matematikus tiszteletére

2010. január 30., címkék: Határon túl, marosvásárhely, megemlékezés, bolyai jános

Bolyai János halálának 150. évfordulója alkalmával hajdani sírhantján kopjafát állítottak tisztelői. Az avatón közintézmények, egyházak, iskolák képviselői, kutatók és diákok jelentek meg, hogy leróják kegyeletüket a matematikus zseni előtt.

Székely Emese: hangsúly a nevelésen! - egyházi közoktatás Erdélyben

2010. január 07., címkék: tanintézmények, Határon túl, székely emese, interjú, marosvásárhely

A rendszerváltást követően fura helyzet alakult ki Marosvásárhelyen: a megyeszékhely két magyar nyelvű tanintézménye ugyanabban az épületben működik. A Református Kollégium és a Bolyai Farkas Gimnázium jól megfér egymással – állítja a kollégium igazgatónője, Székely Emese, aki az intézmény működéséről, terveiről is beszél a Krónika című kolozsvári napilapban megjelent vele készült interjúban.

Holland fiatalok segítették a marosvásárhelyi Lazarenum Alapítvány munkáját

2009. augusztus 31., címkék: diakónia, Határon túl, hollandia, ifjúság, önkéntesség, marosvásárhely

Két hollandiai fiatalokból álló csoport is segítette az elmúlt időszakban a marosvásárhelyi Lazarenum Alapítvány tevékenységét. A diákok ittlétük alatt kemény kétkezi munkát végeztek.