Együttműködés, hűség, megelőzés

2018. január 08., címkék: állam-egyház megállapodás, bogárdi szabó istván, lelkészértekezlet, dunamellék

A reformáció emlékévéről, az állam és az egyház megállapodásáról, a lezajlott egyházi tisztújításokról, a közelgő országgyűlési választásokról és a misszióról is szó esett a Dunamelléki Református Egyházkerület újévi lelkészértekezletén.

Ne az árfolyamot nézzétek!

2012. január 10., címkék: lelkészértekezlet, bogárdi szabó istván, dunamelléki egyházkerület, Hírek

A lelkipásztorok szélsőségesen eltérő javadalmazása, valamint a hittan- és etikaoktatás kérdése került a középpontba a Dunamelléki Református Egyházkerület hagyományos újévi lelkészértekezletén. Szabó István püspök beszédében a Magyarországot ért külföldi bírálatokról is elmondta véleményét.

Cseh és magyar lelkészek találkoznak

2011. április 28., címkék: szlovákia, lelkészértekezlet, csehország

Csütörtöktől vasárnapig tanácskoznak Mátraházán magyarországi, felvidéki és cseh lelkészek - számolt be a Parókia portál.

Ne a politika mutasson utat! - Lelkészértekezlet Dunamelléken

2010. január 12., címkék: dunamelléki egyházkerület, szabó istván, lelkészértekezlet, Hírek

A korrupció, a hamis tolerancia hirdetése, a szlovák nyelvtörvény miatt rengeteg vereséget elszenvedő és magát megadó magyar embernek tudnia kell, hogy Isten valami differenciát akar felmutatni az egyházban, azt, hogy lehet Isten szerint élni. Az elmúlt idők szekuláris teológiájában a világi politika mutatta az utat, és az egyház csak kísérője volt a kívülről befelé irányuló hatásoknak – mondta Szabó István püspök a dunamelléki lelkészértekezleten január 11-én, hétfőn.