Új lelkészek az egyház szolgálatában

2019. november 28., címkék: lelkészszentelés, egységes lelkészképesítő vizsga, lelkész

Harmincnégy új lelkipásztor kezdte meg szolgálatát a Magyarországi Református Egyházban. A teológusokat a szeptemberi egységes lelkészképesítő vizsga után, az előző hetekben szentelték fel a négy egyházkerületben.

Nyaraló lelkészek

2012. augusztus 04., címkék: kiégés, lelkész

Ki a Balatonnál, ki termálfürdőben vagy épp külföldön – lelkészeket kérdeztünk idei nyarukról és arról, hogyan építik be lelkészi szolgálatukba a pihenést.

Pályázat az egri lelkipásztori állásra

2012. június 13., címkék: lelkész, pályázat, reformátusok lapja, Pályázat, eger

Az Egervölgyi Refomátus Egyházmegye esperes helyettese az Egri Református Egyházközség presbitériuma határozatának megfelelően pályázatot hirdet az 1996. évi I. törvény 24. § alapján a megüresedett egri lelkipásztori állás betöltésére.

Gyülekezeti lelkészből ifjúsági lelkész

2011. február 21., címkék: lelkész, beiktatás, szlovákiai reformátusok (szrke), ifi

Január elsejével a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház három nyugati egyházmegyéjének ifjúsági lelkészévé nevezték ki Süll Tamást, aki öt éven keresztül volt a kulcsodi gyülekezet lelkipásztora.

A házas lelkészt sem kíméli az agresszív párkeresés

2010. május 09., címkék: lelkigondozás, pszichológia, lelkész, komlósi piroska, válás, Háttér

A lelkipásztorok hiába támaszkodhatnak hitükre családi kríziseik kezelésekor is, mintaszerepük, az elvárások miatt rájuk nehezedő, már-már elviselhetetlen nyomás okán jóval nehezebb helyzetben vannak, mint a házas világiak – állítja Dr. Komlósi Piroska szakpszichológus, családterapeuta. A problémák azonban ugyanazok, a házas férfi és, sajnos, a házas lelkész sem tabu manapság a párkereső nők számára – a lelkészeknél így legtöbbször egy harmadik megjelenése vezet a váláshoz.