A Skót Egyház moderátora Kínában

2012. május 02., címkék: david arnott, skót egyház, kína, magyarországi református egyház

David Arnott, a Skót Egyház moderátora egy éves szolgálata alatt egyházuk több testvéregyházánál, szervezeténél tett látogatást.

Erőszakkal összehívott katolikus közgyűlés Pekingben

2010. december 19., címkék: ökumené, Ökumené, Vatikán, vatikán, kína, keresztényüldözés

A Szentszék nagy fájdalommal vette tudomásul, hogy december 7-e és 9-e között Pekingben sor került a kínai katolikusok képviselőinek erőszakkal megtartott VIII. közgyűlésére.

Kína: a keresztyénség a szegények vallása?

2010. augusztus 13., címkék: Ökumené, közvélemény-kutatás, kína, ökumené

A jelenleg Kínában hivatalosan nyilvántartott 23 millió protestáns, és 6 millió római katolikus keresztyén többsége idős, beteg, szociálisan gyenge ember – olvasható a Kínai Társadalomtudományi Akadémia tanulmányában, amit a china.or.cn internetes portál is közöl.

Ortodox templomszentelés a kommunista Kínában

2009. szeptember 02., címkék: Nagyvilág, kínai ortodox egyház, templomszentelés, orosz ortodox egyház, kína

(Labradin) - Augusztus 30-án Labradin városban (Belső Mongólia Autonóm Körzet) új ortodox templomot szenteltek fel Irkutszki Szent Innokentyij emlékére.