Tarts szorosan!

2018. május 15., címkék: Gyökössy Endre Lelkigondozói és Szupervízori Szolgálat, házasság- és családsegítő szolgálat, házasság, Lelkigondozás, lelkigondozás

A Gyökössy Endre Lelkigondozói és Szupervízori Szolgálat lelkészeknek és házastársaiknak szervezett különleges házassággondozó hétvégét május elején. Az alkalomról Győrffy Eszter lelkipásztor beszámolóját olvashatják.

Ír reformátusok közleménye a házasság mellett

2015. május 22., címkék: írország, házasság, ír presbiteriánus egyház (pci)

Az Ír Presbiteriánus Egyház (PCI) egy hónappal a házasságról szóló május 22-i népszavazás előtt nyilatkozatban rögzítette álláspontját.

Lelkészházasság - evangélikus szemmel

2012. június 21., címkék: házasság, lelkészek házassága, evangélikus, gáncs péter

A Szabó István püspökkel a Parókia portálon készített interjú kapcsán kialakult dialógusba több református lelkész is bekapcsolódott. Most az evangélikusok is felvetették: mi lesz az evangélikus lelkésszel, ha más vallásúval köt házasságot?

Lelkészek házassága: kényes kérdések

2012. június 19., címkék: házasság, szabó istván püspök

Június 18-án izgalmas interjú jelent meg Szabó István püspökkel a Parókia portálon. A beszélgetésre azonnal többen is reflektáltak: újabb írások jelentek meg a kényes kérdéseket taglaló interjú kapcsán.

Új könyvek a Harmat kiadótól

2012. január 31., címkék: könyvbemutató, házasság, harmat kiadó

A Harmat Kiadó három újdonsággal jelentkezik februárban. Két új Gary Chapman könyvet vehet kezébe az olvasó, valamint egy pszichológusokból és lelkigondozókból álló szerzőcsoport legújabb művét.