Reformátusok az Öt templom fesztiválon

2012. május 08., címkék: győr, öt templom fesztivál, ökumenikus

Koncertek és irodalmi estek, színházi produkciók és workshopok szerepelnek az Öt templom fesztivál csütörtökön kezdődő programján Győrött. Az események helyszíne öt európai vallás egy-egy temploma Győr egyik városrészében, Újvárosban.

Beiktatják a dunántúli evangélikus püspököt

2011. június 24., címkék: evangélikus egyház, Ökumené, ökumene, győr, ökumené

A győri Öregtemplomban beiktatják a Magyarországi Evangélikus Egyház Nyugati (Dunántúli) Egyházkerületének új püspökét Szemerei János kaposvári lelkészt, a Somogy-Zalai Egyházmegye esperesét nemrégiben püspökké választották az egyházkerület gyülekezetei.

Istentiszteletek és szentmisék karácsonykor

2009. december 21., címkék: ittzés jános, erdő péter, debrecen, Ökumené, budapest, ökumené, győr, bölcskei gusztáv, esztergom, paskai lászló, székely jános

Karácsonykor a református, a katolikus, és az evangélikus egyház magyarországi vezetői Debrecenben, Budapesten, Esztergomban illetve Győrben tartanak ünnepi istentiszteletet, szentmisét.