Hídverés, nyitás, közösségteremtés

2014. május 28., címkék: egyházreform, hollandia

Az MRE nyolcfős küldöttséggel vett részt május 21 és 23 között azon a háromoldalú tanácskozáson, amely a Holland Protestáns Egyházzal (PKN) és Cseh Testvérekkel közös hároméves partnerség kezdő lépéseként az egyház missziói szolgálatának új formáit keresi a szekularizált környezetben. E találkozón a résztvevők megtapasztalhatták az egyház új létformáit Amszterdamban.

Missziói felfedező túra hollandokkal és csehekkel

2014. május 28., címkék: egyházreform, hollandia

Az egyházreform holland útja

2014. május 28., címkék: hollandia, ejb, egyházreform

A cseh és magyar egyházak tanulmányútja a vallásszociológus szemével.

Változást csak az előretekintés hozhat

2012. november 15., címkék: thomas wipf, egyházi jövőkép bizottság, európai protestáns egyházak közössége (geke/cpce), ejb, egyházreform

„Vannak sikeres és sikertelen egyházreformok, ezért fontos a jó alapállás és a párbeszéd" – mondta Thomas Wipf, az Európai Protestáns Egyházak Szövetségének (GEKE) leköszönő elnöke a Zsinat csütörtöki ülésén. A svájci egyházvezető annak kapcsán szólalt fel, hogy az MRE is a reformok útjára lépett a Zsinat által idén létrehozott Egyházi Jövőkép Bizottság munkájával.

Ülésezik testvéregyházunk zsinata

2012. január 07., címkék: eutanázia, rajnai protestáns egyház, ifjúság, bölcskei gusztáv, zsinat, egyházreform

A Rajnai Protestáns Egyház 212 tagot számláló zsinata 2012. január 8-13. között tartja éves rendes ülését. Testvéregyházunk zsinatának fő teológiai témája idén az eutanázia kérdése. Emellett napirendre kerül az ifjúsági gyülekezetek jövője és a folyamatban lévő egyházreform is. Az ülés vasárnap délután úrvacsorás istentisztelettel vette kezdetét. A testületet Bölcskei Gusztáv tájékoztatta Magyarország gazdasági helyzetéről.