Megbecsülni a felbecsülhetetlent

2019. november 21., címkék: díjátadó, xiv. zsinati ciklus 14. ülésszak

Ebben az esztendőben is átadták a Zsinat őszi ülésszakának második napján a Dobos Károly-, a Kiss Ferenc-, a Juhász Zsófia- és az Imre Sándor-díjakat, valamint az Aranygyűrűs teológiai doktor és az Év könyve elismeréseket. A zsinati alapítású kitüntetésekkel a példaértékű gyülekezeti, diakóniai, teológiai és az oktatásügyben végzett szolgálatot méltatják.

Pro Caritate díjat kapott Rozsnyai István

2018. november 23., címkék: elismerés, díj, Pro Caritate, díjátadó

Második alkalommal vehette át Rozsnyai István, a Tiszántúli Református Egyházkerület Diakóniai Bizottságának elnöke, a Vértesi Református Egyházközség lelkipásztora a Pro Caritate díjat. Az elismerést Fülöp Attila, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (EMMI) szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára adta át a Szociális Munka Napján. A díj a szociális területen végzett kiemelkedő tevékenységek elismeréséért, a szociális ellátás fejlesztéséhez való hozzájárulásért adományozható legmagasabb szakmai elismerés.

Köszönet az elhivatottságért

2017. november 25., címkék: dobos károly-díj, imre sándor-díj, juhász zsófia-díj, kiss ferenc-díj, xiv. zsinati ciklus 10. ülésszak, díjátadó

A Zsinat november 23-i ülésén átadták a Dobos Károly-, a Kiss Ferenc-, a Juhász Zsófia- és az Imre Sándor-díjakat, melyekkel a gyülekezeti, a diakóniai és az oktatásügyben végzett munkát méltatják.

Gyümölcsöskertek főszerepben

2017. október 29., címkék: ökogyülekezet, díjátadó, gyümölcskert

A legszebb gyümölcsös bemutatókerteket díjazták Tápiószelén. A Növényi Diverzitás Központban tartott találkozón református ökogyülekezetek is sikerrel szerepeltek. Szalay László Pál beszámolója.

Nemzetközi elismerést kapott a Bibliamúzeum

2017. június 22., címkék: díjátadó, bibliamúzeum, reformátusok lapja

Három díjat is elhozott a Bibliamúzeum az AVICOM F@IMP 2.0 fesztiválról június 14-én – erről kérdeztük Timár Gabriella lelkipásztort, a múzeum igazgatóját.

Elismeréseket adtak át a szociális munka napján

2016. november 11., címkék: diakónia, díjátadó

„A magyar szociális rendszerben kiváló emberek dolgoznak, ez teszi európai szinten értékessé" – mondta Balog Zoltán miniszter a szociális munka napja alkalmából rendezett díjátadón. A Pro Caritate díjat Auerné Böröczky Erzsébet, a kömlődi Kerényi Béla Református Diakóniai Intézmények vezetője vehette át.

A rész az egészet szolgálja

2015. október 29., címkék: károli gáspár-díj, Reformáció hónapja, reformáció hónapja, díjátadó

„Akkor tud az egyház időszerűen szolgálni, ha a tradíciókat élő segítséggé tudja változtatni" – a reformáció üzenetéről beszélt Balog Zoltán miniszter a Károli Gáspár-díj átadásán. A protestáns örökség megtartásáért és megújításáért ezúttal Kósa Lászlót, Zentai Tündét és Tölli Balázst tüntették ki.